Moderator przedstawia – Fallout 2 [cz. 1]

Witajcie drodzy czytelnicy. W poprzednich częściach przyglądaliśmy się scenie modderskiej mniej lubianego Fallouta 3, bardziej lubianego New Vegas oraz niedocenionego Fallout Tactics. Tym razem przyjrzymy się jednej z najlepszych gier RPG jaka powstała: Fallout 2.

Wbrew pozorom, Fallout 2 posiada obszerną bazę modderską która wciąż jest rozwijana. Przykładami są “Restoration Project” [o którym wspomnimy w artykule] czy spolonizowany przez naszą ekipę “Fallout 1.5: Resurrection“. Pomimo trudności jaki sprawia archaiczny skrypt gry, jest on idealnym przykładem jak fanowska inwencja może być sprezentowana w godny sposób. Oto spojrzenie na 5 modyfikacji które zabiorą nas w odnowiony bądź zupełnie inny świat. Miłego czytania!

 1. Restoration Project

Typ modyfikacji: Ulepszenie fabuły głównej
Język: Angielski, Polski
Stan: Ukończone
Autor: killap
Poziom trudności: Zależny od gracza
Pobieranie: [Plik Główny] [Spolszczenie]

Restoration Project [aktualnie w wersji 2.3.3] jest modyfikacją sztandarową i znaną na całej scenie modderskiej, tak samo jak jej twórca, “killap”. Modyfikacja ta ma na celu przywrócenie lokacji, misji, broni oraz smaczków które nie zostały umieszczone w finalnej wersji Fallouta 2 a były wspomniane że tam miały być. Pojawiają się także nowe rozwiązania znanych nam zadań. O ile mod ten w połączeniu z podstawką jest dla “świeżych” graczy czymś w rodzaju finalnej, ogromnej gry, tak dla starych wyjadaczy jest ona odświeżeniem znanego i lubianego tytułu. Dodatkowo, podczas instalacji można zaimpletować masę mniejszych poprawek i usprawnień a do samej modyfikacji są tworzone… modyfikacje.

2. MIB88 Megamod

Typ modyfikacji: Ulepszenie fabuły głównej
Język: Angielski, Rosyjski
Stan: Ukończone
Autor: MIB88
Poziom trudności: Zależny od gracza
Pobieranie: [Plik Główny]

“Megamod” stworzony przez MIB88 to kolejna modyfikacja poszerzająca fabułę główną. Jest to zlepek różnych pomniejszych modyfikacji jak “Wasteland Taxi”, “Mr Fixit” czy komponenty “Alternative Life” [to tylko malutka cząstka wszystkich] oraz ekspansja mapy o tereny Fallouta 1. Poszerza podstawową rozrywkę czasowo o 3-4 razy i poraża zawartością tak samo jak Restoration Project. Przyjdzie nam odwiedzić różne zakamarki Kalifornii, a poziom trudności zostaje znacznie powiększony. Jedna z obowiązkowych pozycji dla fanów starego Fallouta.

3. Oblivion Lost

Typ modyfikacji: Gruntowne ulepszenie fabuły głównej
Język: Rosyjski
Stan: Ukończone
Autor: Rainman, Gumych
Poziom trudności: Trudny
Pobieranie: [Plik Główny]

Fani gry STALKER z pewnością rozpoznają tytuł tej modyfikacji, ponieważ modyfikacja do jednej z gier tej serii posiada tę samą nazwę; i nie bez powodu. Do świata Fallouta dodano nowe tereny, nową broń, nowe frakcje; wszystko oparte na owej grze. Wszystko okraszone rosyjskim humorem i delikatnym absurdem, poszerza dodatkowo opcje zakończenia głównej gry. Trwają powolne prace polonizacyjne nad modyfikacją.

4. 13V [Vault]

Typ modyfikacji: Zmiana fabularna gry
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: =Lich=
Poziom trudności: Trudny
Pobieranie: [Plik Główny]

Modyfikacja “13V” jest konwersją [i według słów autora] parodią Fallouta 1 na silniku F2. W tej oto modyfikacji oprócz głównej fabuły F1, można dołączyć do rebelii Nowego Reno, podróżować na “wymarzoną wyspę” czy powrócić do Krypty po zakończeniu czasu potrzebnego na znalezienie hydroprocesora [sic!]. Ogrom lokacji już sam za siebie mówi jak duża jest ta modyfikacja.

5. Vintage Firearms

Typ modyfikacji: Dodatek do gry głównej
Język: Angielski, Polski
Stan: Ukończone
Autor: Wounded Ronin, Lisac2k
Poziom trudności: Podstawowy
Pobieranie: [Plik Główny]

Smaczek dla koneserów podstawowej wersji gry. Zamienia niektóre z futurystycznych broni na takie, które znamy i kochamy z gier wojennych. Wymienię tu między innymi strzelby Winchester, Garanda, MG42 czy sławetną “pepeszkę”. Trwa konwersja modyfikacji dla Restoration Project a poniżej galerii jest odnośnik do pobrania spolszczonej wersji modyfikacji. Istnieje tu mały bug; NPC oraz bohater w stroju plemiennym nie może obsługiwać broni z modyfikacji!

Vintage Firearms Mod
Vintage Firearms Mod
vintage-firearms-pl.rar
Version: 1.2
384.7 KiB
273 Downloads
Szczegóły

Drako_Schiffer

23 letni student Bezpieczeństwa Narodowego, ekonomista z przypadku oraz pasjonat militariów i historii IIWŚ. Fan serii Fallout który zaczął przygodę w wieku 7 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.