Fallouta 76 nie kupicie przez Steama

Bethesda zadecydowała – Fallout 76 nie będzie dostępny na platformie Steam. Właściciele PCtów chcący zagrać w tą grę, będą musieli skorzystać z autorskiego rozwiązania Bethesdy – launchera Bethesda.net.

Na razie nie wiadomo, czy jest to rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące przez pewien czas po premierze, czy coś stałego. Bardzo bym się zdziwił, gdyby faktycznie ograniczyli się tylko do swojego kanału dystrybucji. Taki Fallout 4 był dostępny nawet w sklepie Windows.

Czy takie podejście do dystrybucji gry wpływa jakoś na Waszą chęć lub niechęć jej kupna?

Szponix
Szponix

Redaktor i założyciel Fallout Corner. Od 25 lat związany z serią Fallout, ze szczególnym zamiłowaniem do lore klasycznych części. Weteran polskiej sceny postapo, organizator zlotów i tłumacz modów do klasycznych Falloutów.

Artykuły: 1189

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

  1. Proszę niech ludzie zbojkotują „Foolauta 76”. Przecież to jest jawna kpina co betszita zrobiła z marką. Dlaczego byli pracownicy Black Isle nie przygarnęli praw Fallouta… Teraz Obsidian mógłby robić nowe Fallouty.

  2. Niechęć do odpalenia działki Gabenowi (30%) ale przede wszystkim – kolejna próba wprowadzenia płatnych modów (tak jakby zbroja dla konia która zrodziła DLCki nie wystarczyła), najpierw zbiorą większą liczbę graczy i potem mogą działać…