Tajemnice

DOGMEAT aka OCHŁAP

Pamiętasz psa z pierwszego Fallouta? Nazywał się dokładnie tak samo (Dogmeat w wersji angielskiej, a Ochłap w polskiej). Mogłeś go przyłączyć do drużyny, by pomagał w walce. W dwójce spotykało się Dogmeat’a w specjalnym random encounterze Cafe of Broken Dreams. Nie tylko jego, bo przecież polegało ono na tym, że znajdowali się sami bohaterowie pierwszej części. Również można było wyruszyć w dalszą wędrówkę z Dogmeat’em.

Pies powraca też w Fallout 3! Jak go znaleźć? Bardzo łatwo. Jeśli znasz lokację Pole Minowe (Moira wysyła Cię tam z zadaniem), to przejdź tam przy pomocy mapy świata. Teraz ustaw się na południe i idź przed siebie. Po chwili powinieneś zobaczyć mury i wiele wraków samochodów. Podejdź bliżej, jeśli gra oznajmi, że odkryłeś Złomowisko, to jesteś na miejscu. By wejść na teren Złomowiska poszukaj rozerwanej siatki ogrodzeniowej. Teraz pobiegaj sobie po Złomowisku. Możliwe ze usłyszysz strzały. Jeśli tak – biegnij w tym kierunku. Gdyby jakiś Raider przeżył spotkanie z Dogmeat’em, to pomóż psu go zabić 😉 . Jeśli nie mieli szczęścia zginąć z Twojej ręki, to podczas zwiedzania miejscówki natkniesz się w końcu na psa, obok którego będą leżały ciała Bandytów.

I to w zasadzie tyle. Możesz wziać pieska ze sobą. Będzie dla Ciebie walczył, ale ma też inna ciekawą umiejętność. Można kazać mu przynieść np. broń, amunicję, stymulanty. Gdy wydasz taki rozkaz pies pobiegnie szukać takiej rzeczy i wróci, gdy ją znajdzie. Dobra psinka!

 

BLASTER OBCYCH

Również nawiązanie do poprzednich Falloutów. W jedynce, podobnie, jak tutaj można było go znaleźć przy rozbitym statku obcych. W dwójce sprzedawał go wędrowny handlarz (jeśli mieliśmy szczęście na niego trafić). W Fallout 3 możemy znaleźć Blaster i amunicję do niego – 10 ogniw, każde po 12 strzałów. Blaster to najlepsza broń w grze.

Poniższy filmik pokaże Wam, jak go znaleźć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.