Fallout 4 concept art #1

Człowiek i Instytucja

Gdy pojawisz się w Instytucie, usłyszysz głos Ojca, który przedstawia się, jako przywódca tej organizacji. Poprosi cię, byś wszedł do windy. Ponieważ nie ma innego wyjścia i tak musisz to zrobić.

Oczywiście podczas jazdy windą, Ojciec będzie próbował wytłumaczyć ci, że ludzie na powierzchni błędnie interpretują zamiary Instytutu. Zanim spotkasz się z nim osobiście, pozwoli ci zobaczyć sę z Shaunem.

Wyjdź z windy, idź korytarzem i użyj następnej windy. Po chwili zobaczysz syna. Porozmawiaj z nim przez szybę. Zacznie panikować – nie poznaje cię. Do pomieszczenia wejdzie Ojciec. Chłopiec nie jest twoim synem, to eksperymentalny syntek. Twoim synem jest tak naprawdę mężczyzna stojący przed tobą. Od porwania minęło 60 lat, a nie 10…

Ojciec każe ci podjąć decyzję – zostajesz w Instytucie, czy wracasz na powierzchnię. Jeśli wybierzesz drugą opcję, uzna cię za wroga i nakaże opuścić instalację jak najszybciej.

My skupimy się na pierwszej opcji – zgódź się zapoznać bliżej z poczynaniami Instytutu. Dzięki temu zyskasz szansę m.in. na zdobycie serum dla Virgila.

Zapoznaj się z szefami działów

Shaun zaproponuje ci, byś odbył spacer po kompleksie i porozmawiał z dowodzącymi naukowcami. Wszyscy są zaznaczeni na mapie, więc po prostu idź w kierunku wskaźników. Doktor Madison Li z Działu Systemów Zaawansowanych zainstaluje w twoim Pip-Boy’u chip umożliwiający teleportowanie się między Instytutem a powierzchnią.

Po odbyciu rozmowy z wszystkimi kierownikami działów zadanie się zakończy. Tym sposobem kończy się też główna linia fabularna Fallout 4. Mało widowiskowe? Prawdziwe zakończenie gry Zobaczysz dopiero, gdy sprzymierzysz się z jedną z frakcji i doprowadzisz do końca jej linie fabularną. Od tej pory musisz zdecydować, czy chcesz działać na korzyść Minutemanów, Instytutu, Bractwa Stali, czy Trasy, i wykonywać zadania dla wybranej frakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.