Olympus 2207 – spolszczenie (Błędy)

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #10329
  Kubeusz
  Participant

  W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkiej maści błędów, na które natkniecie się w polonizacji Olympus 2207. Jeśli ktoś chce to udostępniam goły dokument w google:
  https://docs.google.com/document/d/1E-DLqInytzStrcawPPVMQ_G2B1S7OaqAIziy_VN2NXI/edit

  W kwestii zgłaszania bugów – im więcej info tym lepiej (lokacja, postać, przedmiot etc). Jeśli jakaś akcja powoduje crasha, w miarę możliwości poślij sejwa, łatwiej będzie weryfikować działanie poprawki. Poniżej zamieszczam listę tych już znanych:

  -Okno powitalne po rozpoczęciu gry, pozwalające między innymi na ominięcie tutoriala nie obsługuje polskich znaków, zostały usunięte. Nie jest to może najbardziej eleganckie rozwiązanie ale lepiej wygląda „pomiń” niż „pomi”
  -Osobisty notatnik – sytuacja jak wyżej
  -System craftingu – jw
  -Interfejs – Został po angielsku, ja nie mam zdolności aby go przerobić na polski, jak ktoś się znajdzie chętny, zapraszam. Jeśli nie to i tak lepszy po angielsku niż po rosyjsku.
  -Raz jak zginąłem to w oknie ze statusami pojawiły mi się krzaczki, jak się sytuacja powtórzy to zrobię screenshota i postaram się wyłuskać, który to komunikat – Udało mi się ustalić, to komunikat o zmianie karmy. W angielskiej wersji też występuje, podobnie jak jeden wpis w widoku inwentarza. Zapytałem na NMA o co chodzi.
  -Lista zabitych stworzeń – tu były chyba jakieś większe zmiany w kodzie, przez co nagłówek dla danego wpisu wyświetla się „Mężczyźni Zabici”, muszę się temu przyjrzeć i w miarę możliwości poprawić.
  -Lokacje na panelu mapy świata są po angielsku, spowodowane jest to faktem, że są to grafiki. Podpisy lokacji na samej mapie są natomiast po polsku.
  -Oswald ma opcje dialogowe „Error”

  Na ten moment to tyle, jestem pewien, że w trakcie gry wyjdzie więcej rzeczy do poprawy. Wydaje mi się, że to już jest ten moment, kiedy można zacząć grać. O każdej nowej wersji spolszczenia będę informował na czacie.

  • Ten temat został zmodyfikowany 3 tygodnie, 1 dzień temu przez Szponix. Powód: aktualizacja tytułu
  #10350
  xBuliono
  Participant

  Siema, ogolnie mam taki problem ze gdy zabiję finałowego bossa wywala mnie do pulpitu i wyświetla komunikat: https://imgur.com/7L9A4do . Próbowałem już:
  – zmianę rozdzielczości
  – weryfikację plików steam
  – Uruchomienie gierki jako administrator
  Grę + spolszczenie instalowałem zgodnie z instrukcją https://fallout-corner.pl/2021/08/15/olympus-2207-beta-wersja-spolszczenia/ , wgrałem najnowsze poprawki.
  Sfall config: https://imgur.com/28rWeNI / https://imgur.com/7F1oOoY
  Hi res config: https://imgur.com/2yQQSWZ
  Save: https://www.mediafire.com/file/lqtiu4415e6559z/SLOT336.7z/file ( https://www.virustotal.com/gui/file/2d210b82a19169290a250c87e92d29f85e2ad47fdcf77412f9ce9860c74cc6aa/detection )
  jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Bo w sumie w najgorszym możliwym momencie gra mi wywala.
  Sorry, jak czegoś zapomniałem dodać, ale kasztan ze mnie w takich sprawach

  #10354
  Kubeusz
  Participant

  Siema, ściągnij najnowszą paczkę polonizacyjną, tam został ten problem rozwiązany 🙂

  #10355
  Kubeusz
  Participant

  Ale jak włączyłeś ten debug mode to byś się mógł pochwalić bo to może być pomocne w przyszłości 😉

  #10385
  Huntard
  Participant

  Mam pewien problem, otóż mam folder „PUT INTO THE ROOT” ale nie wiem gdzie mam go wkleić, nie mam nigdzie takiego folderu w grze.

  #10391
  Kubeusz
  Participant

  Zapewne chodzi o katalog główny np C:\Olympus 2207. Ale po wrzuceniu ja szczerze nie zauważyłem różnicy. Podpytam ekipę co robiła angielską wersję.

  #10421
  Ixaz
  Participant

  Witam mam problem zainstalowałem Olympus 2207 i nie chce mi się gra włączyć nawet bez spolszczenia wyskakuje taki błąd – The instruction at 0048d9c4 referenced memory at 00000014 The Memory could not be read from . Proszę o pomoc bo bym chciał pograc ;(

  #10422
  Kubeusz
  Participant

  Skąd ściągałeś? Z mega z newsa czy innego źródła? Ja bym zaczął od przeinstalowania, ew ściągnięcia na nowo.

  #10424
  Ixaz
  Participant

  z mega newsa nie wiem ocb pomocy 😀 pograłbym

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.