Najlepsi z najlepszych

Chyba każdy fan Fallouta zna Black Isle – Czarną Wyspę. Jakbyście nie wiedzieli są oni twórcami Waszej ulubionej gry. Pewnie zadajecie sobie pytanie: „Po, co on pisze ten tekst?!”, ano po to, by uświadomić Wam, jak wielcy są ludzie z Black Isle.

Stworzyli oni takie wielkie hity, jak ogronma i najdłuższa saga RPG – Baldur’s Gate, prequel (czyli gra, która jest następcą, jednak opisuje wydarzenia, które działy się przed akcją poprzednika), wspaniały Icewind Dale, perełka, jaką był i jest Torment i w końcu prawdziwy diament wśród RPGów: FALLOUT.

Jak widzicie, stworzyli oni same przeboje i nigdy się nie udało im rozczarować fanów. A ich spece od scenariuszy są naprawdę pomysłowi – historia Wielkiej Wojny z Falla, nieznana i tajemnicza przeszłość naszego bohatera z Tomenta i Wrót Baldura, a także perypetie wielkiej przygody z Doliny Lodowego Wichru. Według mnie żadna inna firma nie potrafiłaby napisać podobnego scenariusza (bez obrazy dla konkurencji).

Pomysłowość i przepiękna grafika oraz muzyka na pewno przyczyniły się do sukcesu ich produktów. Ręcznie rysowane tła w Baldur’s Gate’ach, Tormencie, czy Icewind Dale, wspaniała, taka „zniszczona” grafika w Falloutach, teraz pewnie uznawana jest za przestarzałą, lecz nadal jest przyjemna dla oka. A muzyka? Ta jest niesamowita! Genialnie oddaje klimat otoczenia.
Po przeczytaniu tego tekstu na pewno zgodzicie się ze mną, że w kategorii RPG Black Isle jest – tutaj pojawiają się fanfary i oklaski – NAJLEPSZĄ firmą produkującą tego typu gry.

Autor: Elvis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.