F.A.Q.

Jak zdobyć Alien Blaster’a, XL70E3 oraz Zip Gun’a?

Odpowiada: Panna Andzia
Alien Blaster’a można znaleźć w losowo spotkanej karawanie (random encounter), u kolesia zwanego bodajże Willy… Najpierw sprzeda ci dzidę, potem słabiutkiego gnata, a potem będzie miał przy sobie aż 4 (!) Alien Blaster’y… Szukać należy nad Modoc, na polach o szerokości 3 pól i wzwyż…

XL70E3 znaleźć można na targu w NCR, u karła, od razu przy wejściu do dalszej części miasta.

Zip Gun’a można znaleźć praktycznie wszędzie… Ma go wiele wieśniaków. Jest, po Pipe Rifle’u, najgorszą bronią w grze…

 

Gdzie można znaleźć path\łatkę\plik spolszczający Fallouta 2?

Jeżeli szukasz spolszczenia do F2, to skorzystaj z poniższego linku. Śmiało, nie trzeba się wstydzić 🙂

 

We wschodniej częsci Broken Hills, na północy, można zauważyć 4 lockery. Jak sie do nich dostać?

Podejdź bardzo blisko wyjścia z miasta (ta brązowa strefa). Stań tak, aby być jak najbliżej płotu i końca mapy. Możesz jeszcze spróbować ustawić NPC’ów tak, żeby zablokowali ruchy Twojej postaci, by nie mogła iść na południe. Ale nie jest to obowiązkowe. Teraz każ Twojemu bohaterowi udać się na północ. Powinien wyjść poza mapę, ominąć płot i znowu sie pojawić. Tak samo omiń róg domu. Droga do lockerów jest wolna! Uwaga: trudno zrobić tę sztuczkę. Mi udało się to zaledwie trzy razy.

 

Jak zdobyć plany Vertibirdów?

Aby zdobyć plany Vertibirdów, udaj się do Navarro. Musisz podać się za nowego rekruta, aby Cię wpuszczono do środka. Następnie udaj się do naziemnej części bazy. Tam znajdują się hangary z Vertibirdami. Pogadaj z mechanikiem w hangarze z zepsutą ciężarówką. Powie Ci, że plany znajdują się w jednej z szafek. Wystarczy przeszukać szafki! W San Fran pogadaj z gościem z Bractwa Stali. On skopiuje sobie plany, a tobie zostawi oryginał. Teraz plany możesz już odnieść władzom Shi.

 

Jak skorzystać z pomocy NPC’a?

Sprawa jest niezwykle prosta. Aby ktoryś z NPC’ów Ci pomógł, np. w leczeniu bądź naprawianiu, musi znajdować się bliżej (niz Ty) osoby (przedmiotu) na której chcesz użyć jego pomocy. Jeżeli jednak Ty znajdujesz się bliżej, to NPC myśli, że sam chcesz poradzić sobie z problemem i będzie mówił, np. “Go ahead”. Sytuacja w której NPC nie będzie Ci pomagał może też wystąpić w sytuacji, gdy twoje współczynniki będą wyższe od jego współczynników.

 

Zostałem postrzelony w rękę\nogę\oko. Co zrobić, żeby się wyleczyć?

W takim przypadku użyj swoich umiejętności doktorskich. Znajdziesz je w Skilldexie, jako umiejętność Doctor. Może się zdarzyć, że ta statystyka będzie za niska. W takim wypadku kup zestaw doktorski. Powinni Cię też uleczyć w prowizorycznym szpitalu na przedmieściach Vault City. Mają tam odpowiedni automat lekarski, który musisz jednak najpierw naprawić. Jeśli jesteś członkiem Bractwa Stali możesz także uleczyć się w siedzibie Bractwa, w San Fran. To tak z grubsza, bo można się leczyć jeszcze w innych miejscach.

 

Jak przejść Świątynię Prób?

Pytanie to zadają najczęściej gracze, którzy zaczynają swoją pierwszą rozgrywkę. Odpowiedź jest bardzo prosta. Pierwsze drzwi otwiera się poprzez kliknięcie na nich lub przytrzymanie lewego przycisku myszy i wybranie ikonki dłoni (ale to chyba wie każdy). Następne drzwi można otworzyć dzięki umiejętności Lockpick. Wystarczy przytrzymać lewy przycisk i wybrać ikonę głowy, a następnie skill Lockpick. Można też włączyć Skilldex – prawa strona ekranu i wybrać odpowiednią umiejętność. Trzecie drzwi trzeba wysadzić. Ładunek znajdziesz w wazie.

 

Jak doładować samochód?

Chyba najczęściej zadawane pytanie… Odpowiedź może zaskoczyć co niektórych. Otóż samochód chodzi na amunicji do broni energetycznej, czyli Micro Fusion Cells i Small Energy Cells. Znamy już rodzaj paliwa, ale jak doładować ten samochód :-). Najedź myszką na samochód i przytrzymaj lewy guzik. Potem wybierz ikonkę plecaka i pojawi się twoje wyposażenie. Następnie wybierz rodzaj paliwa, jakie chcesz użyć. Właśnie doładowałeś samochód :-). Jeśli będziesz potrzebował sprawdzić ile masz paliwa w baku, to musisz po prostu spojrzeć na auto.

 

Gdzie jest Vault 8?

Krypta nr 8 znajduje się w mieście, którego nazwa pochodzi właśnie od niej. Kto wie jakie to miasto? Wiesz, milion jest twój. To był kawał, nie będę oddawał tygodniowego kieszonkowego. Miastem tym jest oczywiście Vault City. Jeśli już wejdziesz do miasta to na pewno zauważysz Kryptę 🙂 .

 

Jak otworzyć drzwi do windy w Toxic Caves?

Po pierwsze, żeby w ogóle udało Ci się otworzyć drzwi musisz mieć bardzo wysokie współczynniki Luck i Lockpick. Najlepiej byłoby tutaj przyjść po “zakończeniu” gry, gdy przeczytasz F2 Hint Book. Ale wtedy rzeczy tu znalezione nie będą niezbędnie przydatne, bo pewnie już je będziesz miał. Oczywiście możesz znaleść coś czego nie miałeś :-). Ale miałem pisać jak otworzyć te drzwi. Kiedy już będziesz miał wysokie statystyki, będziesz musiał zdobyć Electronic Lockpick. Najlepiej jeśli to będzie Electronic Lockpick MKII. Znajdziesz go między innymi w bazie wypadowej Enclave – Navarro. Kiedy już spełnisz wszystkie warunki możesz otwierać drzwi!

 

W jaki sposób wejść do Vault City?

Jest kilka sposobów. Najczęściej używanym sposobem jest kupienie od Skeev’a fałszywych papierów. Jednak istnieje ryzyko, że strażnicy się kapną i nie dość, że nie wejdziesz do miasta, to stracisz papiery za które zapłaciłeś 200$. Mi udało się dostać oryginał od Wallance’a i jeszcze na tym zarobić. A zrobiłem to tak: kupiłem fałszywki i zastraszyłem Skeev’a. Oddał mi 3 setki (zarobiłem setkę), a ja poszedłem zakablować na niego Wallance’owi. ten za wskazanie przecieku dał mi przepustkę. Ale, żeby zastosować ten numer trzeba mieć dobrą gadane. Jest prostszy sposób – odpowiednia rozmowa z Wallancem. Jeśli będziesz dobrze prowadził rozmowę da Ci przepustkę.

 

Skąd wziąść Klucz Francuski (Wrench)?

Jest kilka sposobów na zdobycie tegoż klucza. Najprościej jest udać się w pobliże baru Cassidy’ego i zagadać dziecko, które kręci się obok. Okazuje się, że dzieciak zgubił lalkę. Możesz ją kupić w New Reno za 50 000 (jeśli masz wysoki Barter. Jeśli nie suma jest trochę wyższa – 70 000). Spoko, oczywiście żartowałem 🙂 Lalkę znajdziesz o okolicach wschodnio – południowej ściany baru. Szukaj dobrze, bo jest ukryta za ścianą. Teraz oddaj dzieciakowi lalkę. Stań obok i czytaj uważnie co ono mówi. Kiedy powie o kluczu ukrytym pod kamieniami, przeszukaj je. I proszę bardzo, znalazłeś klucz!!! Aha… uważaj, bo jeśli przeszukasz kamienie zanim dzieciak wspomni o kluczu, to klucza tam nie będzie ani teraz, ani później. Klucz można też znaleźć w New Reno i kilku innych miastach. Pamiętam też jak kupiłem jeden od kupca spotkanego na pustyni.

 

Podczas gry postrzeliłem cywila i ludzie mnie zaatakowali. Można coś zrobić, żeby się odczepili (oprócz zabijania ich)?

Niestety tych ludzi, którzy Cię atakują już nie da się uspokoić. Ale czasami rezygnują jeżeli przez dłuższy czas nie pokażesz sie w mieście. Jeśli to się nie powiedzie, to pozostanie Ci tylko wybicie ich lub omijanie tego miasta szerokim łukiem.

 

Co zrobić z kośćmi Anny (Duch w Den) po oddaniu jej medalionu (ma go Joey)?

Musisz udać się na cmentarz i tam poszukać pustego grobu za pomocą łopaty. Nie pamietam który to był. Aha… Łopatę znajdziesz na półce szafy w tym samym pomieszczeniu, w którym był duch dziewczyny. Najlepiej pójść tam w nocy, bo jeśli ludzie zobaczą Cię w dzień, to możesz zostać okrzyknięty hieną cmentarną. A tego nie chcemy. Kiedy już rozkopiesz właściwy, złóż tam kości dziewczyny, a następnie zakop. Właśnie ukończyłeś quest.

One thought to “F.A.Q.”

  1. “We wschodniej częsci Broken Hills, na północy, można zauważyć 4 lockery. Jak sie do nich dostać?” Bardzo prosta ale długa droga dookoła lokacji. Ważny jest początek od dolnej części mapy obok obszaru wejściowego. Bez kombinowania i bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.