Fallout 2 - Den

Den (Nora) część 2

Jest to drugi raz, kiedy odwiedzamy Den w naszej solucji, więc proponuję od razu zabrać się do roboty. Powinniście już znać to miasto po ostatniej wizycie tutaj.

Go to the Den and tell Karl it’s alright to come back home
(Idź do Nory powiedz Karlowi, że może już wrócić do domu)

Zadanie to rozpoczęliśmy w Modoc. Wystarczy powiedzieć Karlowi, że może wracać do domu. Znajdziesz go we wschodniej części miasta, a dokładniej w barze Mamy. Przypominam, że chodzi o budynek z napisem Mom’s Dinner.

Za przekazanie Karlowi dobrej wiadomości otrzymasz 500 expa.

Find Woody the ghoul for Percy. Try the Den
(Poszukaj ghula Woody’ego dla Percy’ego. Spróbuj w Norze)

Jest to kontynuacja zadania, które otrzymaliśmy w Gecko. Musisz się udać do zachodniej części Den, by je rozwiązać. Kiedy już tam będziesz, idź do budynku, w którym spotkaliśmy ducha Anny. W tym samym budynku, ale w drugim pomieszczeniu, znajdziesz mężczyznę, który za drobną opłatą pokazuje ludziom trumnę z mumią.

Oczywiście bardzo chcemy zobaczyć mumię, więc okaż zainteresowanie tematem, a za drobną opłatą, która wynosi $25, zobaczysz mumię na własne oczy. Z tym tylko, że ta mumia to ghul Woody! Każ Woody’emu uciekać, a za wybawienie go z tarapatów otrzymasz 1000 expa.

Zdobywamy samochód

Chryslus Highwayman

Marzyłeś kiedyś o swoim własnym Chryslus Highwaymanie? Wiem, że tak. Ucieszy cię pewnie wiadomość, że zaraz staniesz się właścicielem tej wspaniałej maszyny.

By zdobyć samochód musisz odwiedzić Smitty’ego, którego spotkaliśmy, kiedy byliśmy w Den pierwszy raz. Do tego potrzebujesz $2000 oraz Fuel Cell Controler (Kontroler Baterii), który zdobyliśmy w Gecko. Porozmawiaj ze Smittym i pokaż mu część, a mężczyzna postanowi sprzedać ci samochód oraz zamontuje część.

To jednak nie wszystko, bo samochód możemy od razu ulepszyć. Do tego potrzebujesz $750 i Fuel Cell Regulator (Regulator Baterii), który znaleźliśmy w Klamath. Warto zamontować tę część, ponieważ obniża ona zużycie energii o połowę. Samochód jako zasilanie wykorzystuje amunicję do broni energetycznych, więc szkoda by ją było tracić niepotrzebnie. Pojazd doładowujesz, używając na nim wspomnianej amunicji, ale możesz też sprawdzić aktualny poziom naładowania akumulatora. W tym celu użyj ikony lornetki na samochodzie, a wyświetli się odpowiedni tekst.

Sprzątamy miasto

Teraz jest dobry moment na to, by pozbyć się Metzgera i jego gangu łowców niewolników. Powinieneś mieć już wystarczająco dużą siłę ognia, by tego dokonać. Dodatkowo, pozwolę sobie zaproponować pewną strategię, która pomoże ci stoczyć walkę w sposób, który da ci dużą przewagę taktyczną.

 1. Część łowców niewolników stoi przed budynkiem, a reszta w środku, więc to wykorzystaj. Możesz użyć umiejętności Lockpick (Otwieranie zamków) nie tylko do otwierania drzwi, ale też do ich zamykania. Jeśli zablokujesz drzwi wejściowe, będziesz mógł pozbyć się strażników na zewnątrz, a wszyscy w środku nie będą mogli nic ci zrobić
 2. Kiedy wszyscy przeciwnicy będą uwięzieni w budynku, możesz użyć okna po prawej stronie drzwi, by zdejmować ich jednego po drugim. Sprawa jest prosta:
  • stań jeden hex obok okna
  • na początku swojej tury, stań przed oknem, żeby móc strzelać do osób w środku
  • wykonaj atak
  • wykorzystaj jeden punkt akcji, by znów znaleźć się jeden hex od okna
 3. Powtarzaj sposób opisany w punkcie 2, aż większość przeciwników zginie
 4. Jeśli w środku pozostał ktoś żywy, po prostu użyj umiejętności, by otworzyć drzwi i wykończyć niedobitków

Pamiętaj, żeby przez próbami zamknięcia i otwarcia drzwi zapisać grę. Może się zdarzyć, że twój nieudany test umiejętności popsuje zamek i drzwi się zablokują na amen.

Poza expem zdobytym za zabicie wrogów, dostaniesz też 1500 expa za zabicie Metzgera. Koniecznie też otwórz drzwi do klatki z niewolnikami i oznajmij im, że mogą uciekać, bo dostaniesz za to kolejne 1250 expa. Oczywiście nie muszę mówić, że warto zebrać cały ekwipunek z ciał łowców. Nadmiar sprzętu upychaj do bagażnika samochodu, który idealnie nadaje się na schowek.

Czas ruszać do Broken Hills

Naszym następnym przystankiem będzie miasto Broken Hills. Za pomocą samochodu, podróż pójdzie szybko, ale po drodze możesz zechcieć zrobić kilka przystanków:

 • wielce prawdopodobne, że przy ciałach ludzi Metzgera znajdziesz Jet (Odlot). Jeśli tak, oddaj go doktorowi Troy z Vault City
 • w kryjówce łowców możesz też znaleźć sporo alkoholu, więc jeśli uzbiera się go wystarczająco dużo, by zrealizować zadanie Lydii, wstąp też do niej
 • jest jeszcze kwestia nagrody za uratowanie Woody’ego – po nią wstąp do Gecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.