Fallout 4 concept art #3

Zadania poboczne

Niespokojne wody

Zadanie rozpocznie się po rozmowie z Prestonem.

Graygarden: udaj się w to miejsce

Wystarczy iść, gdzie prowadzi nas wskaźnik. U celu znajdziesz farmę, prowadzoną przez roboty typu Złota Rączka. Trzeba znaleźć i porozmawiać z Koordynatorką White.

Okazuje się, że roboty mają problem z wodą. Została skażona. Musisz się udać do pobliskiej oczyszczalni i sprawdzić, czy maszyneria działa, jak powinna.

Rozejrzyj się po oczyszczalni wody

Czyszczalnię opanowały Super Mutanty. Uważaj zwłaszcza na te z wyrzutniami rakiet i na samobójców. Tych drugich łatwo się pozbyć. Wystarczy strzelić w rękę, w której trzymają bombę, a zakończą swój żywot w pięknej eksplozji.

Wydaje się, że czasami można mieć farta i trafić na moment, kiedy mutanty strzegące oczyszczalnia są atakowane przez inną frakcję. To znacznie ułatwia oczyszczenie terenu. W moim przypadku pojawiłem się na miejscu, gdy oczyszczalnie szturmowało Bractwo Stali. Kilku rycerzy poległo, a podczas przeszukiwania ciał znalazłem kompletny pancerze wspomagany serii T-60b! Obok leżało ciało elitarnego Strzelca, a którego wyciągnąłem legendarną broń. Pewnie przed Bractwem Stali oczyszczalnie atakowali Strzelcy.

Po oczyszczeniu terenu i wejściu do kompleksu, możesz zechcieć skierować się na dach. Znajduje się tam sejf zamknięty na trudny zamek, ale można go otworzyć pobliskim terminalem, który ma łatwe zabezpieczenia.

Docelowo musisz wrócić na parter i zjechać windą na dół. Tam uważaj na wieżyczki strażnicze. Po wyjściu z windy, skręć w prawo. Użyj czerwonego przycisku, by otworzyć drzwi. Jest tu kilka wieżyczek, ale możesz je wyłączyć terminalem w pokoju na lewo. W tym samym pomieszczeniu jest sejf z trudnym zamkiem. Wróć się do windy i zejdź schodami, które znajdują się niemal naprzeciw niej.

Wypompuj wodę z oczyszczalni

Gdy tylko wejdziesz do sterowni, aktywuje się ten etap zadania. Najpierw możesz zechcieć skorzystać ze stacji przeciwdziałania zalaniom. Tłumaczy ona mniej więcej sposób działania systemu. ostatecznie i tak trzeba będzie użyć pobliskiego przełącznika sterowni pomp. Woda zostanie wypompowana, ale musisz jeszcze wejść do komory i naprawić pompy. Uważaj, w środku roi się od błotniaków. Po prostu podążaj za wskaźnikiem, otwieraj drzwi, używaj przełączników i zabijaj błotniaki.

Wróć do koordynatorki White

Po uruchomieniu głównej pompy, wyjdź pobliskimi drzwiami zamykanymi na zamek magnetyczny. Tym sposobem trafisz do windy i będziesz musiał się wracać przez cały kompleks. Po drodze do windy zabierz ekwipunek z kufra znajdującego się niedaleko niej.

Wracamy na farmę, którą opiekują się roboty. W ramach podziękowania White da ci sporo plonów, trochę kapsli i zapewni, że będziesz miał zniżkę podczas zakupów u jednego z robotów. Od tej pory możesz też korzystać z warsztatu w Graygarden.

By zakończyć zadanie po prostu zdaj relację Prestonowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.