Fallout 4 concept art #3

Zadania poboczne

Podkop stulecia

W jednym z zaułków Dobrego Sąsiedztwa, Bobbi – ghulica – zaoferuje ci pracę. Jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o szczegóły.

Spotkaj się w środku z Bobbi

Jeśli zgodzisz się przyjąć zadanie, ghulica otworzy drzwi i zaprosi cię do środka. Tam się dowiesz, że chodzi o podkop i kradzież.

Dołącz do pracy przy podkopie

Otwórz drzwi po prawej stronie Bobbi (a twojej lewej). Nimi trafisz do podkopu. W tunelu trafisz na dwóch mężczyzn. Przebiją się głębiej w momencie, gdy do nich podejdziesz.

Pozbądź się błotniaków

Podziemia, do których przebiła się ekipa kopiąca to teren błotniaków. Trzy zmutowane kraby wyskoczą z błota. Musisz się ich pozbyć.

Porozmawiaj z Bobbi

Kopacze uciekli. Bobbi zejdzie do tunelu, zobaczyć, co się stało. Wytłumacz jej, że napotkaliście nieprzewidziane komplikacje. Ghulica postanowi zatrudnić swojego starego znajomego.

Spotkaj się z Bobbi w Diamond City

Bobbi ma do załatwienia kilka spraw w mieście. Udaj się do Diamond City. Ghulicę znajdziesz przy barze podającym kluski. W końcu się dowiesz, że celem podkopu jest… skarbiec burmistrza Diamond City.

Wydostań Mela z aresztu

By kontynuować podkop, potrzebujecie pomocy niejakiego Mela. Problem w tym, że znajduje się w areszcie. Musisz go wydostać. Jak zwykle w takich sytuacjach, masz kilka sposobów na to, by go wydostać zza kratek. Łapówka będzie cię kosztowała 300 kapsli. Możesz spróbować przekonać jednego ze strażników, by wypuścił Mela. Trzecia możliwość to zwinięcie klucza. Poczekaj aż któryś ze strażników znajdzie się na uboczu. Wtedy będzie najłatwiej dokonać kradzieży.

Jeśli porozmawiasz z Melem, dowiesz się, że w posterunku jest zepsuty protektron. To twoja czwarta opcja. Musisz się włamać do trudnego terminalu. Robot zacznie atakować personel, Mel skorzysta z zamieszania i ucieknie z celi. Jeśli wyjdziesz teraz z biura ochrony, powinien być z tobą na zewnątrz.

Spotkaj się z ekipą w tunelu

Mechanik uda się do chaty Bobbi. Ty zrób to samo. Dwójka włamywaczy będzie tam na ciebie czekać. Razem z nimi robot, który błyskawicznie otworzy dalsze przejście.

Przekop się do skarbca

Ten etap zadania polega na walce z błotniakami i rozwalaniu kruchych ścian. Gdy znajdziesz taką ścianę, podejdź do niej i użyj przycisku interakcji. Robot podleci i ją rozwali. W pierwszym pomieszczeniu z takimi ścianami będziesz mógł rozwalić dwie. Jedna po prawej (patrząc od miejsca, którym wszedłeś), a druga po lewej. Ta druga prowadzi do pomieszczenia z pancerzem wspomaganym. Niestety, jest on pilnowany przez króla błotniaków. Jeśli trafiłeś na tunele metra, jesteś na dobrej drodze. W nich z kolei roi się od ghuli. Kontynuuj „kopanie”. Cel jest blisko. Problematyczne może się okazać pomieszczenie ze świecącym ghulem. Jeśli masz zdobyty wcześniej pancerz, będzie łatwiej. Dobrą opcją jest też nasłanie kompanów na ghula i zamknięcie się za drzwiami bezpieczeństwa.

Jeśli trafisz na ścianę, którą nie da się rozwalić – robot nie reaguje – porozmawiaj z Melem. Powiedz, że jesteś gotowy. Powinien wysłać robota, by zrobił swoje.

Spotkaj się z ekipą w piwnicznym skarbcu

Gdy przebijesz ostatnią ścianę, zadanie się zaktualizuje. Poczekaj, aż ekipa zbierze się w piwnicy. Uradzą, żeby rozwalić fundamenty. Wycofaj się razem z nimi, a później wróć do piwnicy i wyjdź na górę powstałym wyłomem. Wejdź do skarbca.

Czeka tam na was Farenheit, przyboczna burmistrza Dobrego Sąsiedztwa. Bobbi was oszukała. Włamaliście się do skarbca, ale innego burmistrza. Staniesz przed wyborem – pomóc Bobbi się bronić lub wesprzeć Farenheit. Najlepszym wyjściem jest jednak przekonanie ghulicy, by się wycofała.

Zadanie zakończone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.