Spór o prawa do marki nadal trwa

Przedstawiciele Interplay i Bethesdy nadal nie mogą dojść do porozumienia, odnośnie praw do przyszłych Falloutów.

Eric Caen, przedstawiciel Interplay, podaje następujące argumenty:

Sprzedaliśmy prawa autorskie Bethesdzie, za określoną ilość pieniędzy i możliwość stworzenia gry MMO w świecie Fallout. Jeśli zabronią nam zrobić tę grę, bo ich prawa zostaną odebrane i będą mogli zrobić tylko jeszcze jednego Fallouta, piątego.

(…)

Pierwotna umowa dotyczyła trzech pełnych gier i dodatków do nich. Zrobili już Fallout 3, później Fallout: New Vegas. Mogą więc stworzyć tylko jeszcze jedną grę, piątego Fallouta, jeśli sąd anuluje sprzedaż praw autorskich.

(…)

Bardzo byśmy chcieli zrobić Fallouta 6 i następne części. Ale zobaczymy, co wydarzy się w sądzie. Może się to wydarzyć w tym roku lub następnym… Mamy wsparcie naszych współudziałowców, by sfinansować tą walkę.

Następnie wspomina on o powstającym Fallout Online, przypominając, że jest tworzony od 2009 roku i z dnia na dzień prace nad nim idą naprzód. Na razie Interplay nie pokazuje żadnych większych wyników swojej pracy, by Bethesda nie zarzuciła im złamania praw autorskich.

W między czasie Pete Hines, z Bethesdy odpowiada na zarzuty Interplay:

My posiadamy prawa do gry MMO. Mamy prawa do wszystkiego, co jest związane z Falloutem. Licencja jest nasza. Fallout należy do nas. Chcę postawić sprawę jasno.

Poza tym, nie będę komentował żadnych innych wypowiedzi. To sprawa legalności. Gra MMO, inny projekt, czy coś w tym rodzaju – prawnicy wszystko wyjaśnią.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.