Towarzysze

Opis postaci, które moga przyłączyć się do gracza w podstawowej wersji gry, wykonano jeszcze przed premierą New Vegas. Dlatego niektóre nazwy moga się nieco różnić od tych zastosowanych w polskiej wersji gry.

Opis postaci z dodatków zawdzięczamy Dorce, która wykonała go na podstawie własnych doświadczeń i informacji zaczerpniętych z Krypty.

W Nowym Vegas system postaci towarzyszących graczowi wygląda trochę inaczej, niż w Fallout 3. Nie chodzi mi teraz tylko o inny sposób dowodzenia ich poczynaniami. W tej odsłonie gry, każdy towarzysz daje graczowi bonusowego perka. Pozostała jednak zasada według której można mieć w drużynie jednego humanoidalnego i jednego niehumanoidalnego towarzysza.

Poniżej przedstawiam Wam informacje na temat wszystkich dostępnych postaci, które gotowe są dołączyć do gracza. Bardziej szczegółowe informacje znajdą się tutaj, jak tylko będą dostępne. Od razu ostrzegam, że większość tłumaczeń to moje „widzimisię” i raczej nie będą zgodne z oficjalnymi wersjami. Wszystkie rozbieżności poprawię, gdy gra zostanie wydana.

 

Arcade Israel Gannon

Powiązane zadania: „For Auld Lang Syne”

Arcade Israel GannonArcade ma wysokie poczucie etyki i moralności, ale doskonale rozumie, że w postapokaliptycznym świecie niektórzy ludzie muszą dostać kulkę w łeb. Najczęściej zmartwienia Arcade dotyczą potrzeb całych społeczności – potrzeby jednostki są dla niego drugorzędne. Pomimo tego, że współczuje każdemu z osobna, uważa że najważniejsze są większe zmiany, niż ratowanie świata krok po kroku.

Spotkać go możemy w Forcie Mormon, we Freeside.

Dodatkowy perk: Ulepszone leczenie – kiedy Arcade jest w drużynie, wszystkie sposoby na odzyskanie zdrowia są skuteczniejsze.

 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: człowiek
 • Pochodzenie etniczne: kaukaskie
 • Wiek: 35 lat
 • Profesja: doktor, członek Uczniów Apokalipsy

 

Craig Boone

Powiązane zadania: To za moją Małą, Zapominam pamiętać o zapominaniu

Craig BooneBoone jest strażnikiem miejskim i dawnym strzelcem wyborowym na usługach NCR. Jego obsesją stało się odnalezienie ludzi odpowiedzialnych za śmierć żony – a następnie zabicie ich. Psychika Boone’a została dobrze zahartowana w wojsku NCR, dzięki temu potrafi być zarówno zimnokrwistym zabójcą, jak i zwykłym czującym człowiekiem. Opuszczenie Novac, sprawia, że musi on się ponownie zmierzyć ze swoją przeszłością, której tragiczne wypadki zmusiły go do opuszczenia armii.

Gracz spotyka go w Novac.

Dodatkowy perk: Obserwator – posiadanie Bonne’a w drużynie sprawia, że wszystkie wrogie cele zostają podświetlone, zawsze gdy gracz aktywnie celuje.

 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: człowiek
 • Pochodzenie etniczne: kaukaskie
 • Wiek: 26 lat
 • Profesja: strażnik miasta Novac

 

Róża Szaronu Cassidy

Powiązane zadania: Liczbowe niepokoje

Róża Szaronu CassidyZmarnowana przez życie, brak szczęścia i ciągłą falę niepowodzeń, Cass jest bankrutującym handlarzem, który zaraz wypadnie z karawanowego biznesu. Jest mądra, zaradna i potrafi radzić sobie z bronią. Nie była jednak na tyle sprytna, by przetrwać na wymagającym rynku prowadzących ze sobą wojny handlowe karawan, po tym jak NCR rozpoczęło swoją ekspansję. Chociaż wydaje się, że chętnie dołącza do gracza, by zarobić trochę dodatkowej kasy, tak naprawdę chce dowiedzieć się, czy cierpi tylko z powodu pecha, czy jest to coś znacznie bardziej mrocznego.

Spotykamy ją, siedzącą przy barze, w Przyczółku Mojave.

Dodatkowy perk: Róża Whiskey – kiedy jest w drużynie, ona i gracz zyskują Damage Threshold po wypiciu Whiskey. Dodatkowo gracz nie traci inteligencji po wypiciu i nie doświadcza wad uzależnienia alkoholowego.

 • Płeć: kobieta
 • Rasa: człowiek
 • Pochodzenie etniczne: kaukaskie
 • Wiek: 37 lat
 • Profesja: kupiec wodny, właścicielka Karawany Cassidy

 

Lillian Marie Bowen

Powiązane zadania: Zgadnij kogo dziś widziałem

Lillian Marie BowenLilly mieszka obecnie w spokojnej wspólnocie tworzącej Jacobstown, która jednak czasami ma problemy ze zmutowanymi kozłami. Kiedyś należała do Mrocznych w armii Mistrza. Przed tym była spokojną staruszką, cieszącą się urokami bycia babcią w Krypcie 17. Nafaszerowana lekami, Lilly zmaga się z niebezpieczną schizofrenią i wspomnieniami z przeszłego życia.

Lily zamieszkuje Jacobstown.

Dodatkowy perk: Mistrzyni skradania – kiedy jest w drużynie, czas użytkowania SkradoBoy’ów wydłuża się do 200%, a każde obrażenia zadane w trybie skradania zostają zwiększone o 10%.

 • Płeć: Super Mutant
 • Rasa: Mroczny Super Mutant
 • Pochodzenie etniczne: afrykańskie
 • Wiek: 203 lata
 • Profesja: farmerka, Jacobstown

 

Raul Alfonso Tejada

Powiązane zadania: Szaleństwo, szaleństwo

Raul Alfonso TejadaRaul to stary meksykański ghoul, który ma długie i bogate życie. Po tym, jak znudziło mu się bycie rewolwerowcem, postanowił się zająć naprawianiem rzeczy w Nevadzie. Podczas podróży do Nowego Vegas, został porwany przez Mrocznych z Black Mountain i uwięziony przez ich dowódcę – Tabithę. Po tym jak zostanie uwolniony, przyłącza się do gracz, by okazać wdzięczność. Smak nowej przygody przypomina mu dawne czasy, zmuszając do refleksji na temat tego, czy nie powinien wrócić do bycia rewolwerowcem.

Raul jest więziony na Czarnej Górze.

Dodatkowy perk: Regularna naprawa – kiedy jest w drużynie broń i pancerze psują się 50% wolniej.

 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: ghoul
 • Pochodzenie etniczne: meksykanin
 • Wiek: 230 lat
 • Profesja: mechanik

 

Veronica Renata Santangelo

Powiązane zadania: Mogę sprawić, że się przejmiesz

Veronica Renata SantangeloVeronica jest podróżnym Skrybą Bractwa Stali, która na czas nieokreślony została przydzielona na stanowisko „specjalista od zamówień”. Musi opuszczać bunkier Bractwa i wędrować po Pustkowiu, szukając i zdobywając zasoby, które nie mogą być wytworzone przez Bractwo. Irytują ją nierealne i pozbawione realizmu spojrzenie Bractwa na siebie i resztę świata. Sprawia to, że staje się wyrzutkiem rozdartym między poczuciem lojalności, a własnymi niepokojącymi spostrzeżeniami.

Spotykamy ją w Punkcie Handlowym 188.

Dodatkowy perk: Asystentka Skryby – kiedy jest w drużynie, gracz może wytwarzać przedmioty, do których produkcji jest potrzebny warsztat, przez jej okno dialogowe.

 • Płeć: kobieta
 • Rasa: człowiek
 • Pochodzenie etniczne: kaukaskie
 • Wiek: 27 lat
 • Profesja: podróżujący Skryba, specjalistka od zamówień, Bractwo Stali, Bunkier Hidden Valley

 

ED-E

Powiązane zadania: ED-E, moja miłość

ED-EW przeciwieństwie do standardowych robotów typu Szperacz, ED-E jest dobrze wyposażonym modelem o wzmocnionej konstrukcji, posiadającym wytrzymały pancerz i spersonalizowane bronie. Był to robot, który odbył niesamowita podróż, niosąc w sobie ważne dane. Został poważnie uszkodzony i zabrany przez właściciela sklepu w Primm. ED-E nadal posiada dane i rozumie swoją misję, jednak uszkodzenie jego wewnętrznego systemu naprowadza uniemożliwia jej dokończenie. Jedynym powodem, dla którego nie został jeszcze przechwycony przez zainteresowanych jego wiedzą jest to, że na razie nikomu nie zdradził, że wykonuje jakąś misję.

Robota można znaleźć w Primm. Leży zepsuty w siedzibie Mojave Ekspres.

Dodatkowy perk: Wzmocnione sensory – kiedy jest w drużynie, gracz może dostrzegać przeciwników z większego dystansu. Dodatkowo, nawet zamaskowani przeciwnicy pojawią się na kompasie i będzie można namierzyć ich VATSem.

 • Rasa: robot
 • Wiek: 6 lat
 • Profesja: ochrona sklepu, Primm

 

Reks

Powiązane zadania: Tylko pies tropiący

ReksJego pełna nazwa to: Cyber-Pies model III, model wspomagający LEO, numer seryjny B955883. Rex to cybernetyczny pies… i był nim jeszcze przed wojną. Był używany przez departament policji w Denver, a później przez Legion Cezara. Podczas bitwy o Tamę Hoovera został prawie rozerwany na kawałki. Po tym został wiernym towarzyszem Króla Królów w Freeside. Zdolny do znajdowania rzeczy i przyjmowania wielu kar ma jeden wielki problem. Jego mózg zaczyna się rozkładać.

Tego cyber-psa można znaleźć w Szkole sobowtórów Króla, we Freeside.

Dodatkowy perk: Szukanie i znaczenie – kiedy jest w drużynie, pobliska broń, amunicja i medykamenty zostają podświetlone, gdy przybliżysz kamerę.

 • Rasa: cyberpies
 • Wiek: 209 lat
 • Profesja: towarzysz Króla

11 komentarzy na temat “Towarzysze”

 1. Ten Raul Alfonso Tejada był robiony jakby na wzór Vica z fallouta 2. On też ciągle gada do nas szefie tyle, że tym razem zamiast wyzwolić go z gildii łowców niewolników wyzwolimy od supermutantów. Ponadto moim zdaniem dziwne jest to, że rex i ed-e mogą dźwigać wyposażenie (gdzie oni w ogole to mieszczą) ? Ale cóż byliby miernymi towarzyszami gdyby nie mogli tego robić

 2. Kochani jak się naprawia sprzęt u Raula? Ciągle mówi o jakiejś swojej chacie gdzie ma narzędzia. Gdzie ona jest?

 3. hmmm,mam lipę,co teraz,jak Raul sam się gdzieś zawieruszył,na mapce go nie widać,gdzie jest,gdy mu kazałem poczekac,po jakiejś tam chwili automatycznie każdy poszedł w swoją stronę,musiałem na nowo iść do tych miejsc,gdzie są towarzysze i ich do siebie przywołać i chodzić z nimi,ale nie mogę znaleźć Raula,byłem na Czarnej Górze i go tam nie ma,a nie mam jeszcze Lucky odblokowanego,aby tam się udał

  1. Możesz zawsze użyć kodów, żeby teleportować się do niego, albo teleportować go do Ciebie. Czasami się zdarza, że postacie wychodzą poza mapę, albo gdzieś utykają i nie da się ich znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.