DPS – jakie ma znaczenie?

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9820
  alv
  Participant

  witam, gram w falout nv. Jakie znaczenie ma dla broni parametr DPS? Wiem ze to jest szybkostrzelnośc ale jakie to ma znaczenie w praktyce. Czy lepiej miec broń która zadaje wyższe obrażenia a ma mniejsze DPS czy na odwrót?
  Jakie praktyczne znaczenie ma DPS dla karabinu snajperskiego?

  #9822
  Szponix
  Keymaster

  DPS tłumaczy się jako Damage Per Second = Obrażenia Na Sekundę. W skrócie, im wyższy DPS, tym szybciej zabijesz wroga.

  Wszystko jest oczywiście relatywne. Jeśli walczysz z jakimś stworem, mającym masę HP, to lepiej będzie wybrać broń, która ma więcej DPS. Dzięki temu szybciej „spalisz” HP takiego, np. Szpona Śmierci.

  Jeśli jednak walczysz z jakimiś niskopoziomowymi bandytami, lepsza może się okazać broń z trochę niższym DPSem, ale większymi obrażeniami. Taka broń nie jest wtedy szybkostrzelna, ale jeśli każdego wroga zdejmiesz na jeden strzał, to może się okazać, że wykończysz ich szybciej.

  #9823
  alv
  Participant

  Dzięki.
  Przy okazji pytanko: w jaki sposób mozna zdobyć informacje ile HP ma dany przeciwnik? Takie samo pytanie od pancerz przeciwnika, czy gdzies mozna znaleźc (niekoniecznie w grze) parametry na przykład Szpona Smierci? Wracając do Szpona Smierci to jezeli obrazenia zadawane przez broń beda zbyt male to duży DPS chyba na niewiele się zda?

  #9832
  Szponix
  Keymaster

  Tutaj możesz zobaczyć jakie statystyki mają różne rodzaje szponów: https://fallout.fandom.com/wiki/Deathclaw_(Fallout:_New_Vegas)#Variants

  Z tymi obrażeniami też masz rację. Jeśli weźmiemy zwykłego szpona: ma on 15 DT, czyli Twoja broń musi zadawać powyżej 15 obrażeń jednym strzałem, żeby w ogóle go uszkodzić. Jeśli będzie zadawała 15 obrażeń, albo mnie i miała jakoś ogromny DPS, to i tak mu nic nie zrobisz, bo żaden ze strzałów nawet go nie draśnie.

  #9840
  Szakal
  Participant

  Wszystko zależy od przeciwnika z jakim się walczy. Bronie z wysokim DPS z reguły lepiej spisują się z nisko opancerzonymi przeciwnikami. Im grubszy pancerz wroga, tym wymagany jest wyższy współczynnik obrażeń broni, żeby go przebić.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.