Atom RPG

Spolszczenie ATOM RPG – status prac

Sporo czasu minęło od ostatniej wiadomości na temat fanowskiego przedsięwzięcia, polegającego na stworzeniu polskiej wersji gry ATOM RPG. Zapewne zastanawiacie się, jak nam idzie oraz czy będziemy w stanie dostarczyć tłumaczenie w pierwotnie ogłoszonym terminie.

Jeśli chodzi o sam termin, wiadomości nie są najlepsze. Wiemy już, że na pewno nie zdołamy przetłumaczyć wszystkiego do końca marca 2020 roku. Na chwilę obecną gotowe jest tłumaczenie:

 • całego interfejsu
 • opisów przedmiotów (broń, pancerze, amunicja, itemki, itp.)
 • opisów postaci
 • różnych notatek
 • umiejętności, charakterystyk postaci, itp.
 • losowych spotkań
 • zadań
 • ok. 15% wszystkich dialogów

Poza dialogami wszystko jest gotowe. Niestety oznacza to, że ciągle musimy przetłumaczyć jeszcze ok. 85% pozostałych linii dialogowych.

Oczywiście prace nadal będą kontynuowane, ale nie jesteśmy w stanie podać w tej chwili, kiedy zostaną ukończone. Na potrzeby projektu ustalimy sobie jakiś wewnętrzny deadline, ale nie będę go komunikował publicznie. Po prostu przygotujcie się na to, że polska wersja ATOM RPG będzie dostępna, gdy będzie gotowa.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

12 thoughts to “Spolszczenie ATOM RPG – status prac”

  1. Jeśli jesteś chętny, to dawaj 🙂 Ostrzegam tylko, że to dość nudna praca. Dostaniesz porcję tekstu, który trzeba przetłumaczyć z angielskiego na polski.

 1. Chciałbym pomóc w tłumaczeniu atom rpg. Od kilku lat gram w rpgi po angielsku, dzięki czemu dogłębnie poznałem język, myślę więc, że mogę się nadać.

  1. Ostatnie info jakie miałem od twórców gry było taki, że mają nam podesłać jeszcze ok. 100 linii dialogowych do przetłumaczenia. Wychodzi na to, że prawie jest gotowe 😉

  1. Hej,
   To raczej nie do nas pytanie 😉 Ale mogę dopytać autorów gry, jak to widzą. Ostatnie info od nich dostałem wczoraj. Twierdzą, że wszystko jest już przetłumaczone. Teraz tylko muszą to umieścić w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.