Więzy krwi

W Megatonie można spotkać niejaką Lucy West. Najczęściej przesiaduje w saloonie – przynajmniej mi się tak wydaje. Gdyby jej jednak tam nie było spróbuj poszukać ją trochę po mieście. Będzie miała dla Ciebie zadanie. Jej rodzina mieszkająca w Arefu nie odzywa się od kilku miesięcy, a ona się martwi. Dostaniesz list, który masz im zanieść.

Wyjdź z miasta i kieruj się tam, gdzie pokazuje strzałka. Do Arefu da się wejść tylko z jednej strony mostu. Gdy będziesz już na miejscu zaczepi Cię ktoś w rodzaju przywódcy tej małej osady – Pan King. Zacznie Ci opowiadać o Rodzinie (wypytaj się tyle ile możesz) i poprosi, byś przeszedł się po domach trzech rodzin, by sprawdzić, czy nic im nie jest.

Zrób, jak kazał. Jeśli drzwi będą zamknięte – zapukaj. Mieszkańcy Cie wpuszczą. Porozmawiaj z nimi do woli i idź do następnego domu. Kontynuuj, aż trafisz do domu Westów. Znajdziesz tam ciała rodziców Lucy. Jeśli masz wystarczająco wysoką umiejętność Medycyny odkryjesz przyczynę ich śmierci. Tak, czy siak wracaj do Kinga i powiedz mu o odkryciu.

King uzna, że to wina Rodziny. Poprosi Cie o uratowanie brata Lucy, który musiał zostać przez nich porwany. Poda Ci też trzy lokacje, w których może się znajdować baza Rodziny. Możesz szukać do woli, ale baza Rodziny znajduje się w stacji metra. Po prostu spróbuj tam trafić przy pomocy mapy w PIPBoyu. Gdy będziesz już na miejscu, wejdź do środka. Trzeba będzie pozbyć się kilku kretoszczurów. W środku są też dwa ghoule. Jeden z nich chce stworzyć UltraOdlot, który działałby również na ghoule. Podobno zwykły nie daje rady 😉 …

By dostać się do bazy Rodziny musisz otworzyć pokój z beczkami z zieloną breją. Łatwo go poznać – jest w nim promieniowanie 😉 … W podłodze znajduje się właz – otwórz go, by zejść na dół.
W środku możesz natrafić na Błotniaki i kolejne Kretoszczury. Te pierwsze najlepiej zabijać strzelając w głowę. Postaraj się pozwiedzać całą stację. Uważaj na pułapki! W końcu powinieneś trafić na Roberta. Nie atakuj go! Możesz albo go przekonać, by wpuścił Cie do środka, albo przekupić.

Gdy przejdziesz przez drzwi, których pilnuje, znajdziesz się w siedzibie Rodziny. Wystarczy znaleźć Vance – najczęściej stoi na balkonie nad główną salą – i zapytać go, czym właściwie jest rodzina. Później porusz kwestie Iana. Sprawną rozmową możesz uzyskać hasło do jego celi. Jeśli Ci się to nie udało, spróbuj się włamać do komputera Vance’a. Gdy już będziesz miał hasło idź porozmawiać z Ianem.

Przekonaj go, by wrócił do domu. Gdy już się zdecyduje, powiedz o tym Vance’owi i spróbuj wynegocjować pokój z Arefu. Zaproponuj np. dostawy krwi w zamian za ochronę.
Nie ma tutaj już nic do roboty. Wracaj do Arefu i powiadom o wszystkim Kinga. Zadanie wykonane.

Po zakończeniu zadania z Arefu można jeszcze wrócić do Vance’a i powiedzieć mu o zawartym sojuszu oraz poprosić go o nauczenie wampirzych zwyczajów, wtedy dostaniemy specjalny profit, którego działanie polega na lepszym przyswajaniu krwii z torebek, przywracają one wtedy 20 PW zamiast 1.

Poza tym Vance wysyła jednego ze swoich ludzi do Arefu i jak się tam później zawita można się ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Mozna też Vance’owi przynosić znalezione torebki z krwią odwdzięcza się większą ilością kapsli niż wartość ”rynkowa” torebki. – przyp. Etrigan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.