Zauważysz, kiedy się wydarzy

Zadanie dostaje się automatycznie, przed końcem linii fabularnej RNK, Pana Tak lub Pana House.

Pierwszym co musisz zrobić, to porozmawiać ze strażnikiem Grant’em. Wyjaśni Ci całą sytuację dotyczącą odwiedzin prezydenta i pozwoli poszukać jakichś podejrzanych rzeczy. Nie musisz się tym zajmować i możesz od razu porozmawiać z nim drugi raz, by rozpocząć właściwą część zadania.

By znaleźć jakieś poszlaki, udaj się na pierwsze piętro Centrum gości i porozmawiaj z Allison Valentine. Jej przyjaciel gdzieś zaginął. Jeśli zejdziesz na parter Centrum gości i wejdziesz do Szafy zapasów, zobaczysz kałużę krwi. Możesz ją przeanalizować mając 6 Percepcji. Możesz też włamać się do średnio zabezpieczonego komputera na tym samym poziomie Centrum. Przeglądając wpisy odkryjesz nieupoważniony dostęp.

Jeśli masz ze sobą Boone’a, zasugeruje Ci miejsca, gdzie mogą się chować snajperzy. Jeśli chcesz je sprawdzić, weź ubiór inżyniera ze wspomnianej wcześniej szafy na zapasy, by poruszać się swobodnie po terenie.

Po rozmowie z Grant’em pokaże się prezydencki Latacz. Załóż strój inżyniera i wejdź na lądowisko. Gdy przeszukasz maszynę odkryjesz coś dziwnego. Posiadając 50 Naprawy lub Ładunków wybuchowych możesz rozbroić bombę.

Jeśli nie jesteś w stanie jej rozbroić, poczekaj przed sceną, na której przemawia prezydent i obserwuj Centrum gości. Po jakimś czasie powinien się pojawić człowiek przebrany za inżyniera. Gdy spróbujesz go okraść znajdziesz w jego kieszeni detonator. Zabierz urządzenie.

Zgłoszenie faktu istnienia bomby na pokładzie, albo pokazanie detonatora Granto’owi sprawi, że przemowa zostanie przerwana, a prezydent ewakuowany.

Na wieży strażniczej znajdującej się za sceną będzie snajper, który zabije prezydenta tylko wtedy, jeśli będziesz czekał zbyt długo ze zgłoszeniem faktu próby wysadzenia Latacza. Strzeli, gdy prezydent będzie ewakuowany przez strażników, ale trafi właśnie jednego ze strażników, a nie prezydenta.

Jeśli chcesz się pozbyć snajpera, by nikogo nie zabił, udaj się w pobliże wieży. Nie przechodź jednak bezpośrednio obok sceny, ponieważ zaatakuje Cię ochrona prezydenta. Gdy będziesz niedaleko wieży, zobaczysz, jak spada z niej snajper RNK. Po wejściu na górę zobaczysz jednak, że snajper tam jest. To tylko Legionista w stroju RNK. Spróbuj zgłosić śmierć snajpera przez radio, a Legionista zaatakuje.

Zadanie można rozwiązać na naprawdę wiele sposobów. Ostatecznie chodzi o to, żeby prezydent wrócił do Latacza, a ten nie wybuchł. Gdy prezydent bezpiecznie odleci, zadanie się zakończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.