F1.5, bonusy do statów i dragi, prośba o hint

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9698
  th4
  Participant

  Witam,

  Jestem fanem klasycznych Falloutów (F1, F2) i chciałbym spróbować zagrać w moda Fallout 1.5 Resurrection.

  Chcę zagrać bez żadnych przewodników ani solucji, ale mam prośbę o pomoc przy tworzeniu postaci. Mam swoje buildy, ale nie da się stworzyć porządnej postaci bez wiedzy o tym, jakie bonusy do statów dostaje się w trakcie gry (jak wszystko +1 w F1, ST, PE, IN, CH +1 i LK +2 w F2)

  Nie chcę psuć sobie radości z niespodzianek, ale nie chcę też w połowie gry kląć, że kompletnie popsułem sobie postać i powinienem zaczynać od początku, to byłoby frustrujące.

  Dlatego też nie chcę żadnych spoilerów, ale chciałbym chociaż wiedzieć, czy w modzie jest w miarę łatwy dostęp (sprzedawcy, loot) do drugów (takich jak mentaty, buffout itd.). Np. jak są mentaty to mogę zaoszczędzić 2 pkt CH przy planowaniu liczebności swojego teamu.

  Właśnie skończyłem F2 Restoration z 5-os. drużyną (nie licząc mnie) i mam ich szczerze dość, doprowadzali mnie do szału w ciasnych pomieszczeniach. Dlatego też teraz planuje max. 2-os. drużynę, dlatego chcę wiedzieć, czy muszę wziąć 2 CH czy 4 CH (ew. 2 CH i Magnetic). Dwa wolne punkty to skarb, dlatego nie chciałbym ich zmarnować.

  Dlatego też proszę o delikatnego hinta przy tworzeniu postaci, bez żadnych brutalnych spoilerów. Są takie staty, które chce mieć w wysokości 10 pod koniec gry bez perków (jak AG, IN, LK), dlatego chciałbym wiedzieć, czy w modzie są jakieś memory modules lub coś w tym stylu do tych statów, żebym wiedział, czy muszę brać 10 pkt na stacie. Chodzi mi głównie o te 3 staty.

  Dziękuję za pomoc.

  #9707
  Szponix
  Keymaster

  Hej,
  W Resurrection możesz się zdecydować na przeprowadzenie na sobie operacji, które zwiększają statystyki. Są one jednak kosztowne i moralnie dość wątpliwe 😉

  Dwie osoby + Ty powinny wystarczyć.

  Co do prochów. W tym modzie jest mechanika wytarzania przedmiotów (crafting). Jeśli znajdziesz odpowiednie osoby, to nie powinno Ci wspomagaczy zabraknąć.

  #9709
  th4
  Participant

  Czyli jest możliwe teoretycznie zwiększenie dowolnego statu operacją, czy tylko niektórych? Abstrahując od kosztów i innych kwestii.

  A co do craftingu prochów, będzie można zrobić buffout i mentaty? Albo w miarę łatwo je zdobyć/kupić? Bo interesuje mnie tymczasowy boost +3 do EN dla Toughnessa i +2 do CH do brania „ponadprogramowych” towarzyszy do teamu :).

  #9710
  Szponix
  Keymaster

  Co do operacji, to na sto procent Ci nie powiem. Sam ich nie robiłem. Widziałem tylko pliki źródłowe gry odpowiedzialne za to. Wydaje mi się, że można zrobić wszystkie. Jest to jednak strasznie kosztowne.

  Medykamenty można tworzyć samemu. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią osobę.

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.