Schronzin 8

Pojawił się ósmy numer Schronzina

Schronzin jest magazynem tworzonym przez Trzynasty Schron. Chyba nie muszę Wam przedstawiać tego serwisu 😉 . Niedawno w sieci pojawił się ósmy numer wspomnianego e-zina. Wydarzenie to jest o tyle znaczące, że siódmy numer wyszedł 2 lata temu. Oczywistym jest, że gdyby coś takiego miało miejsce co tydzień, to nikt by nawet o tym nie wspominał. Po takiej przerwie należy się jednak kilka słów.

Autorzy twierdzą, że mają już prawie skompletowany numer dziewiąty. Ściągajcie i czytajcie zina. Jeśli chcecie, żeby Wasze teksty też się w nim pojawiły, możecie je wysłać do ekipy Schronzina, ale pamiętajcie, że znajdą się one dopiero w numerze dziesiątym.

Okazuje się też, że w pewnym miejscach w Polsce, zina można zdobyć w formie drukowanej. Wystarczy udać się pod odpowiedni adres, a drukowaną kopię dostaniecie za darmo.

Linki do ściągnięcia magazynu, adresy do nabycia wersji fizycznej i pozostałe informacje znajdziecie w tym newsie.

„Fallout – Powieść” została ukończona

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, o przedsięwzięciu o nazwie Fallout Novel. Projekt został zakończony i przemianowany na Fallout – Powieść. Autor udostepnił wyniki kilkumiesięcznej pracy na swoim blogu.

Zachęcam do zapoznania się z przedsięwzięciem – wielu z Was pewnie przypadnie ono do gustu, a niekórych może zainspiruje, żeby samemu coś napisać 🙂

Fallout – novel

Ostatnio skontaktował się ze mną twórca bardzo ciekawego projektu. Mianowicie chodzi o powieść na motywach pierwszej części Fallout’a. Ma to być utwór inspirowany, opisujący historię znaną nam z gry z zupełnie nowej, powieściowej perspektywy. Zachowane są główne wydarzenia, miejsca i postaci, lecz całość jest przedstawiona i opisana na swój indywidualny sposób, przez co czytając ma się wrażenie, jakby odkrywało się na nowo dobrze już znany i lubiany świat, który nieustannie zaskakuje. Projekt funkcjonuje na zasadzie bloga o nazwie Fallout – novel, gdzie autor dokonuje aktualizacji udostępniając kolejne rozdziały. Na razie do przeczytania są dwa: Świat zewnętrzny i Cieniste Piaski, jednak jak przekazał mi w zaufaniu autor gotowa jest już Krypta 15 i epizod z Najeźdźcami porywającymi córkę Aradesh’a, Tandi. Niebawem rozpoczną się prace nad Złomowem.

Wszystkich zapraszam do lektury. Na pewno będziecie mile zaskoczeni 🙂 .

Nowe opowiadanie w Czytelni

Pewnie większość z Was stwierdzi, że nie ma o co robić wielkiego szumu. Rednacz jednak uznał inaczej i trzeba napisać newsa 🙂 .

O co chodzi? Ano, o to, że w naszej Czytelni pojawiło się nowe opowiadanie. Chyba lata już minęły od czasu, kiedy zdarzyło się to poprzednio, więc jest co świętować. Opowiadanie nosi tytuł Endless War, a jego autorem jest howkie. Na razie napisane zostały cztery rozdziały, ale podobno następne już są w drodze.

Przy okazji przypominam, że Czytelnia to miejsce w którym każdy może prezentować swoje prace literackie związane z Fallout (pod warunkiem, że swoim poziomem nie osiągają przysłowiowego dna 😉 ). Jeśli lubisz pisać, albo masz gotowe opowiadanie lub artykuł w klimatach, nie wstydź się pokazać tego światu 😉 .

Powieść Metro 2033 wkrótce całkowicie za darmo!

Na Trzynastym Schronie pojawił się news, w formie notki prasowej, dostarczonej przez wydawnictwo Insignis. Corner żadnej notki nie dostał, więc odpuszczę sobie wklejanie jej tutaj 😉 . Napiszę o tym, co najważniejsze: wydawnictwo zapowiada, że już niedługo udostępni na stronie [link] , pełny tekst powieści Metro 2033, całkowicie za darmo. To niemała gratka, dla wielbicieli klimatów postapo i sądzę, że wydawnictwo zasługuje na gromkie brawa za taką akcję (jeśli oczywiście do niej dojdzie).

Pozostałe ciekawe informacje, to pojawienie się książki pt. Piter, której akcja rozgrywa się w uniwersum Metro 2033. Poza tym ulepszono nieco wspomnianą wcześniej stronę.