Mad Max

Godzinny gameplay z Mad Maxa

Kilka godzin temu, na serwisie Gamespot można było oglądać na żywo stream z gry Mad Max. Przekaz na żywo już się skończył, ale na szczęście ciągle dostępny jest replay.

Wszystkich zainteresowanych tą grą zapraszam do oglądania. Pokazane są tam bardzo ciekawe rzeczy dotyczące rozgrywki. Można zobaczyć, jak wygląda modyfikowanie pojazdu i używanie go przeciw innym machinom. W pewnym momencie rozpoczyna się burza i muszę przyznać, że to bardzo ciekawy moment. Widzimy zdobywanie wrogiego obozu, walkę wręcz i rozmowę z postaciami niezależnymi. Dowiadujemy się dużo o mechanice gry – np. nasze stosunki z różnymi klanami i gangami możemy polepszać, eliminując zagrożenia z terenu, który do nich należy. Oznacza to naprawdę przeróżne czynności.

Moim zdaniem najlepsze jest Pustkowie. Jest po prostu piękne! Co więcej, okazuje się, że można po prostu jechać przed siebie, a gra będzie ciągle generowała nowy krajobraz. Jedynie pojemność baku ogranicza to, jak daleko poza mapę wyjedziemy. Do wszystkich punktów, które widać na horyzoncie możemy dojechać.

Dobra, koniec pisania, musicie zobaczyć to sami 😉

Wideo do oglądnięcia pod podanym na początku linkiem i w rozwinięciu newsa.

Czytaj więcej

Pierwszy gameplay z Wasteland 2

W internecie pojawiło się pierwsze wideo zawierające gameplay z powstającej postapokaliptycznej gry – Wasteland 2. Pierwsza część filmiku to krótkie audycje radiowe, które wydają się być spotami propagandowymi frakcji występujących na Pustkowiu.

Gameplay zaczyna się od prezentacji interfejsu i możliwości jego modyfikacji. Następnie poznajemy system walki i jego mechanikę. Dobra wiadomość – walka rozgrywa się w systemie turowym na siatce hexowej. Filmik prezentuje też system umiejętności. Gdybym chciał opisać wszystkie aspekty gry pokazane w prezentacji, musiałbym spędzić nad tym newsem trochę czasu. Daruję więc to sobie i zachęcam Was do samodzielnego oglądnięcia filmiku. Na koniec powiem jedno – czuć klimat starych Falloutów!