Pojedynek w Mieście Duchów

Zadanie wiąże się nieco z samouczkiem, w którym towarzyszyła nam Sunny Smiles. Podczas rozmowy z Trudy w saloonie, dowiesz się, że groził jej członek Kajdaniarzy – gangu powstałego z byłych więźniów sprowadzonych w te okolice przez NCR, jako tania siła robocza.

Zadanie rozpoczyna się w chwili dotarcia do Stacji paliw w Goodsprings, gdzie ukrywa się przed gangiem niejaki Ringo. Jeśli zaproponujesz mu pomoc, stwierdzi, że sami nie dacie rady całemu gangowi i poprosi, byś spróbował zwerbować kilkoro miejscowych do pomocy. Najpierw zaproponuje poszukać pomocy u Sunny. Trzeba ją znaleźć.

Dziewczyna zgodzi się pomóc bez większego problemu. Zaproponuje Ci też, żebyś postarał się zdobyć pomoc u kilku innych osób.

  • od Luzaka Pete’a masz zdobyć dynamit,
  • od Doktora Mitchella trochę stimpaków,
  • od Cheta – właściciela sklepu – kilka pancerzy,
  • namówienie do pomocy Trudy ma przekonać ludzi, że warto was wesprzeć.

Aby przekonać do pomocy Luzaka Pete’a musisz posiadać umiejętność materiały wybuchowe na poziomie co najmniej 25 punktów.

Pomoc Trudy uzyskasz albo wykorzystując retorykę, albo skradanie. W obu przypadkach umiejętności muszą być na poziomie 25 punktów.

Z przekonaniem doktorka nie będzie problemu. Powie, że nie nadaje się do roli wojownika, ale dostaniesz 3 stimpaki.

Jak łatwo się domyśleć, by przemówić do rozumu handlarzowi Chet’owi, trzeba użyć argumentów związanych z handlem. Dlatego tą umiejętność też musisz posiadać na poziomie 25 punktów lub więcej.

Magazyny

Jeśli nie masz wystarczających umiejętności, poszukaj w mieście magazynów, które chwilowo podnoszą wybrane statystyki. Mi udało się znaleźć Spotkania z ludźmi, które podnoszą retorykę, w opuszczonej szkole i skrzynkach pocztowych w mieście. Chet może Ci sprzedać czasopismo, która podnosi Handel. W skrzynkach znalazłem też magazyny podnoszące Skradanie i Naukę. Niestety nie trafiłem na nic związanego z ładunkami wybuchowymi.

Można zwerbować jeszcze Victora, robota, ale i tak nie pojawi się na polu walki, ponieważ ktoś go wyłączy.

Jeśli uważasz, że jesteś gotowy, wróć na Stację paliw i powiedz Ringo, jak sobie poradziłeś z przygotowaniami.

Pojawi się Sunny i poinformuje, że Kajdaniarze zbliżają się do miasta, po czym wybiegnie razem z Ringo na zewnątrz. Biegnij za nią. Strzelanina nie powinna trwać długo. Gdy wszyscy Kajdaniarze zginą, zadanie zostanie zaliczone. W nagrodę dostaniesz od Ringo 100 kapsli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.