Fallout

Spolszczenie do Fallout 1.5: Resurrection – wersja premierowa

Oficjalnie kończymy betę polskiej wersji Fallout 1.5. W Wasze ręce oddajemy wersję oficjalną.

W imieniu całej ekipy przygotowującej tłumaczenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam wyłapać i poprawić masę błędów. Bez Was jakość tego tłumaczenia byłaby o wiele gorsza. Przypominam, że chodzi o tłumaczenie do Fallout 1.5: Resurrection – ogromnego moda przygotowanego przez naszych południowych sąsiadów. Jest to całkiem nowa historia z uniwersum Fallout, wykorzystująca silnik Fallout 2.

Tłumaczenie to było największym przedsięwzięciem polskiej sceny falloutowej ostatnich kilku lat. Przetłumaczono ponad 1 300 stron dialogów. Spędzono nad tym ponad 5 miesięcy. W końcu można uznać, że wszystko jest na tyle dopracowane, by uznać projekt za ukończony. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba, poprawki nadal będą robione. Nadal możecie raportować błędy.

W premierowej wersji spolszczenia w końcu znajdziecie intro z polskimi napisami 😉 . Zapraszamy do grania!

PS: Udostępniajcie i informujcie – niech jak najwięcej osób się dowie, że polska scena Fallout nadal żyje!

Lucky Atom

Beta spolszczenia Fallout 1.5 – podsumowanie drugiego tygodnia

Zakończyliśmy drugą rundę poprawek. Tym razem zgłaszaliście ich znacznie mniej i nie były tak poważne jak w pierwszym tygodniu. To świetny znak! Wersja finalna już niedaleko, ale już teraz jakość spolszczenia jest znacznie poprawiona.

Radzę wszystkim pobrać zaktualizowane spolszczenie. Procedura zgłaszania błędów nadal obowiązuje. Miejmy nadzieję, że w następnym tygodniu będzie ich jeszcze mniej. Przy okazji – podziękowania i uznanie dla Drako_Schiffera za ekspresową korektę wielkiej ilości tekstu.

Lista poprawek znajduje się poniżej.

Czytaj więcej

Fallout 1.5: Resurrection

Hotfix do spolszczenia Fallout 1.5

Osoby, które ściągnęły nasze spolszczenie przed godziną 23.00 proszone są o ponowne pobranie paczki i zaaplikowanie spolszczenia.

Naprawiono masę błędów z tekstami. Dodaliśmy też więcej przetłumaczonych grafik z polskiej wersji Fallout 2.

Ta poprawka powinna naprawić 99% problemów z wyświetlaniem nieodpowiednich tekstów. Wejdźcie na stronę opisującą instalację spolszczenia, by pobrać najnowszą wersję.

Miłego grania 😉

Fallout 1.5: Resurrection

Fallout 1.5: Resurrection – szczegóły dotyczące polskiej wersji

Wiem, że wielu z Was nie może się doczekać możliwości zagrania w Fallout 1.5 po polsku. Temat na naszym forum informujący o postępie spolszczenia jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron. Myślę, że czas zaspokoić Waszą ciekawość i w końcu podać jakieś konkrety.

Aktualny stan tłumaczenia

Niemal wszystkie pliki są już przetłumaczone na język polski. Pozostało dosłownie kilka plików, które można policzyć na palcach jednej ręki. Część tekstów została już sprawdzona pod kątem błędów ortograficznych i logicznych. Obecnie tworzona jest paczka, która umożliwi Wam grę po polsku. Jesteśmy na samym finiszu!

Kiedy będziecie mogli zagrać w wersję polską?

To Was pewnie najbardziej interesuje. Przyznam, że gdybyśmy mieli czekać na korektę wszystkich tekstów, tłumaczenie zostałoby udostępnione za ok. dwa miesiące. Z drugiej strony obiecaliśmy Wam polską wersję do końca tego roku. Zastanawiałem się, jak „ugryźć” ten problem i podjąłem decyzję. Faktem jest, że kilka osób z ekipy tłumaczącej poświęcało swój wolny czas przez pięć miesięcy, tylko po to, by umożliwić Wam granie w naszym ojczystym języku. Nikt im za to nie płacił. Jeśli oni mogli się zdobyć na takie poświęcenie dla Was, to uważam, że Wy też możecie dać coś od siebie i pomożecie „dopieścić” to tłumaczenie. W tym celu, w okolicach Świąt, chciałbym rozpocząć otwartą betę Fallout 1.5 w wersji polskiej.

Czym będzie otwarta beta?

Jak sama nazwa wskazuje, otrzymacie możliwość grania w polską wersję Fallout 1.5. Chciałbym, by nastąpiło to w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, ale zobaczymy, jak to pójdzie. Każdy będzie mógł pobrać i zagrać w moda z naszym tłumaczeniem. Będzie jednak musiał wziąć pod uwagę to, że w tekstach mogą się zdarzyć błędy. Będziemy wdzięczni, jeśli pomożecie nam je wykryć. Sposób raportowania błędów będzie opisany przy starcie bety.

Układ jest prosty: chcesz pograć szybciej i pomóc nam wyłapać błędy – weź udział w becie. Jeśli wolisz czekać i zagrać w finalną wersję, czekaj 😉 .

Jak już wspomniałem – połowa tekstów i tak jest sprawdzona. Błędów nie powinno być zbyt wiele. Dzięki Waszej pomocy na pewno wyłapiemy je szybciej i lepiej niż sami.

Czytaj więcej

Lucky Atom

Zestawienie recenzji Fallout 1.5: Resurrection

Wiemy, że duża część z Was pewnie już grała w najnowszy fanowski projekt zrealizowany przez naszych przyjaciół z Czech. Mowa oczywiście od Fallout 1.5: Resurrection – modzie, który wykorzystuje silnik Fallout 2 i oferuje graczom całkiem nową przygodę.

Są oczywiście osoby, które z różnych powodów nie miały jeszcze okazji sprawdzić wspomnianego moda. Dla nich przydatne mogą się okazać recenzje, które ostatnio pojawiły się w sieci. Mod otrzymuje bardzo wysokie oceny i powszechnie jest uznawany za najlepszego następcę dwóch pierwszych Falloutów.

Poniżej znajdziecie kilka recenzji. Jeśli wiecie o jakichś innych, dajcie znać w komentarzu. Dodamy je do listy 😉

By pobrać Fallout 1.5, odwiedźcie stronę moda. Tłumaczymy go na język polski – możecie sprawdzić postęp tłumaczenia.