Dead Money (Krwawa Forsa)

MIXED SIGNALS

Na początku weź ze sobą Christine i udajcie się razem do Puesta del Sol Switching Station. Droga nie jest jakaś wielce trudna, więc nie będę się na jej temat rozpisywał. Na miejscu okaże się, że skrzynka zasilająca na ścianie jest zepsuta. Jeśli posiadasz umiejętność Naprawy na poziomie 60 punktów, możesz włączyć zasilanie od razu.

Załóżmy, że Naprawa nie jest naszym konikiem. Trzeba znaleźć trzy bezpieczniki. Jeden znajduje się w tym samym pomieszczeniu. Za ścianą, w skrzynce z narzędziami. Gdy będziesz chciał do niej podejść, obroża zacznie łapać sygnał, ale umiejętność Christine da Ci aż nadto czasu, by pozyskać część. Jedną już mamy, zostały dwie.
Gdy będziesz wychodził ze Switching Station podejdź do szerokich schodów i wskocz na rurę, nią dostaniesz się na gzymsy. Wędrując nad ziemią dostaniesz się do najbliższego bezpiecznika (po prostu kieruj się wskaźnikiem na mapie). Również znajduje się w skrzynce narzędziowej. Masz już dwa, a właściwie wszystkie trzy! Pamiętasz, jeszcze jeden zebrałeś wykonując wcześniejsze zadanie opisane w tym poradniku. Ze wszystkimi trzema bezpiecznikami, wracamy do stacji.

To bynajmniej nie koniec zadania. Po naprawieniu skrzynki zasilającej, trzeba zabrać Christine do windy. No to w drogę. Idź przed siebie, nie przejmując się radiami i głośnikami. Umiejętność dziewczyny da Ci tak dużo czasu, że obroża nie zdąży wybuchnąć. W końcu trafisz do dużej hali, wypełnionej toksyczną chmurą. Dobrym pomysłem jest zeskoczenie na rurę, później zejście po jej prawej stronie i dostanie się na przeciwległe schody. Unikniesz dłuższego wystawienia na opary i pułapek, które przed owymi schodami są rozstawione.
Teraz podążaj za strzałkami na ścianach. Obroża złapie sygnał, idź przed siebie, a trafisz do pokoju z trupem, komputerem i pułapką przed tymi oboma. Komputerem wyłączysz głośniki – sygnał zniknie. Wychodzimy stąd i idziemy kładką w drugą stronę. Otwórz drzwi i wejdź do pomieszczenia z komputerami, które posiada drzwi prowadzące na lewo do sekcji Utility.
Znajdziesz tam broń, amunicję i terminal, którym uruchomisz system wentylacji. Usunie on trującą chmurę z piwnic tego budynku i niektórych ulic. Możesz teraz do nich wrócić, by tam poszperać. Zanim to zrobisz warto jednak poszukać klucza, który powinien być na biurku z komputerem. Otworzysz nim pobliską szafkę, która zawiera notatkę z hasłem. Przyda się później. W następnym pomieszczeniu zaatakuje Cię wieżyczka. Zniszcz ją, albo przeskocz na rurę, a później do terminalu i wyłącz. Terminal jest zabezpieczony trudnym hasłem. Podążaj stąd dalej.
Możesz wykorzystać jeden z komputerów, by przekierować tu sterowanie. W tym celu możesz się do niego włamać lub wykorzystać zdobyte hasło. Dzięki temu nie trzeba będzie zabierać towarzyszki do windy.

Trzeba jeszcze jakoś sprowadzić tu Christine. Po rurze nie przeskoczy. Po prostu obejdź kładką całe pomieszczenie, ignorując głośnik i dostań się do pokoju niedaleko miejsca, gdzie była wieżyczka. Jeden terminal wyłącza głośnik, drugi otwiera drzwi. Teraz gdy są otwarte, dziewczyna dojdzie na miejsce.

Szybko opuścisz tą lokację jadąc windą w górę. Czas włączyć całą galę otwierającą kasyno. Wykonujemy więc zadanie Trigger the Gala Event.

12 thoughts to “Dead Money (Krwawa Forsa)”

 1. Mam pytanie odnośnie tego zadania. Ponieważ kiedy wchodzę to tej bramy/klatki z tymi dźwigniami to na początku przemawia Dog. Kiedy klikam na opcje dialogową, że musi on zostac i czekać tu na mój znak, o mówi że potrzebuje jedzenia i na tym koniec. W zadaniu jest napisane że “zmuś Dog’a żeby został…”Co mam robic? Pomożecie? Dzięki z góry!

   1. No dobrze. 1.Ale jakie to mięsko? Radrakana? Jak mu je daje do ekwipunku nic się nie dzieje, a w ciałach tych duchów jest tylko broń (nawet próbowałem przeciągnąć ciała do tej klatki). 2.Jedyna opcja z inteligencją to ta za 6pkt. za którą dostaje jakiegoś perka, a druga opcja to diagram tych dźwigni, ale jak ją odczytam to nic, zero nowych opcji dialogowych. 3.Jak go zamykam w klatce to on zaraz wychodzi i przylatuje do mnie. Nawet komenda “poczekaj tu na mnie” albo “rozejdźmy się”(czy coś takiego) nie działa.
    Może coś się zbugowało, sam nie wiem bo wszystko inne działa 🙁

    1. Ale serio… Czytałeś, opis tego zadania? Przecież tam masz WSZYSTKO opisane.

     1. Musisz mu podać mięso Ludzi-duchów. Najpierw zapytaj, czego potrzebuje, żeby nie być głodnym. Na Twojej mapie pojawią się dwa znaczniki. Idziesz do nich, zabijasz Ludzi-duchów i z ich ciał wyciągasz po kawałku mięsa.

     2. Wyraźnie jest napisane, że potrzebujesz 7 punktów Inteligencji, by użyć opcji dialogowej. Jeśli masz 6 punktów, to po prostu nie pokazuje Ci się odpowiednia kwestia.

     3. Drzwi musisz zamknąć. Ale nie po prostu zatrzasnąć, tylko zablokować. Użyj do tego celu terminala.

     Bardziej szczegółowo się tego nie da opisać.

  1. Mialam to samo. Musisz go zamienic w Goda , czyli puscic mu nagranie tasmy z glosem, ktorego uzyles do wyciagniecia go z posterunku. Tym nagraniem przemieniasz jego osobowosci. Dalej idzie wszystko tak jak powinno.

  1. Kurcze, gościu. Masz wszystko napisane powyżej. Chyba umiesz czytać, nie ? Nie ma bezpiecznego miejsca. Musisz wszystko szybko robić na czas…

 2. Witam. Nie mogę zamkną Elijaha w skarbcu. Wymykam się niezauważony z skarbca. Chowam z kolumna i czekam. Elijah podchodzi do terminala przy drzwiach potem do drzwi iwlancza się alarm a on rzuca jakis teks ze chce go oszukać i ucieka. Mogę go jedynie zabić. Droga sprawa to jak uciec z tymi wszystkimi sztabkami 😛 wazy to 1700kg i nijak nie zdążam sie wygramolić ze schronu przed eksplozja Glowy 😛

 3. dziwne miałem dziś zakończenie tego DLC,wczesniej zabiłem Elijaha,bo już grałem w ten dodatek,ale postanowiłem na nowo zagrać,by go zamknąć w skarbcu,ale dziś nie wiem dlaczego,ale miałem dziwne zakończenie,otóz musiałem podejść do tego termianla,wczytać taśmę Very,później odczytać to i owo i koniec,pokazało mi sie,że kurier został uwieziony itd itd,chyba,ze w opcji dialogowej z Christine nie wybrałem tego,że chodzi oto,aby go zabić,muzszę jeszcze raz go przechodzić,bo zapomniałem zapisać grę w różnych postępach,lipa troche,ale teraz wiem,co i jak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.